NXP USA Inc. MC68332AVEH20
Part No.:
MC68332AVEH20
Package:
132-BQFP Bumpered
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MC68332AVEH20.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP
Comments
MC68332AVEH20 Specifications
Package/Case:
132-BQFP Bumpered
Packaging:
Bulk
Speed:
20MHz
Number of I/O:
15
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)