NXP USA Inc. MC68332GCAG16
Part No.:
MC68332GCAG16
Package:
144-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MC68332GCAG16.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP
Comments
MC68332GCAG16 Specifications
Package/Case:
144-LQFP
Packaging:
Tray
Speed:
16MHz
Number of I/O:
15
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)