onsemi MC78M18CDT
Part No.:
MC78M18CDT
Package:
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MC78M18CDT.pdf
Description:
IC REG LINEAR 18V 500MA DPAK
Comments
MC78M18CDT Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tube
Voltage - Input (Max):
35V
Voltage - Output (Min/Fixed):
18V
Current - Output:
500mA
PSRR:
70dB (120Hz)
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C