NXP USA Inc. MCF5234CVM100
Part No.:
MCF5234CVM100
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
256-LBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MCF5234CVM100.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
Comments
MCF5234CVM100 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package/Case:
256-LBGA
Series:
MCF523x
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Speed:
100MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
DMA, WDT
Number of I/O:
97
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.4V ~ 1.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)