Freescale Semiconductor MCF5235CVF150
Part No.:
MCF5235CVF150
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Package:
256-LBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MCF5235CVF150.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
Shipping
Inventory:129
Comments
MCF5235CVF150 Specifications
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Package/Case:
256-LBGA
Series:
MCF523x
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Speed:
150MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
DMA, WDT
Number of I/O:
113
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.4V ~ 1.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)