Freescale Semiconductor MCF5274LVF166
Part No.:
MCF5274LVF166
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MCF5274LVF166.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA
Comments
MCF5274LVF166 Specifications
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Speed:
166MHz
Connectivity:
EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB
Number of I/O:
61
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.4V ~ 1.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C