Motorola MCF5480CZP166
Part No.:
MCF5480CZP166
Manufacturer:
Motorola
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MCF5480CZP166.pdf
Comments
MCF5480CZP166 Specifications
Manufacturer:
Motorola
Series:
MCF548x
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Speed:
166MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.43V ~ 1.58V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)