Motorola MCF5482CZP166
Part No.:
MCF5482CZP166
Manufacturer:
Motorola
Package:
388-BBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MCF5482CZP166.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA
Shipping
Inventory:139
Comments
MCF5482CZP166 Specifications
Manufacturer:
Motorola
Package/Case:
388-BBGA
Series:
MCF548x
Packaging:
Tray
Core Processor:
Coldfire V4E
Speed:
166MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB
Peripherals:
DMA, PWM, WDT
Number of I/O:
99
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.43V ~ 1.58V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)