Freescale Semiconductor MCF5483CVR166
Part No.:
MCF5483CVR166
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MCF5483CVR166.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA
Shipping
Inventory:560
Comments
MCF5483CVR166 Specifications
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Series:
MCF548x
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Speed:
166MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.43V ~ 1.58V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)