NXP USA Inc. MKL36Z256VMP4
Part No.:
MKL36Z256VMP4
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
64-LFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MKL36Z256VMP4.pdf
Description:
IC MCU 32B 256KB FLASH 64LFBGA
Comments
MKL36Z256VMP4 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package/Case:
64-LFBGA
Packaging:
Tray
Speed:
48MHz
Number of I/O:
50
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.71V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)