Freescale Semiconductor MPC563CVR40-FR
Part No.:
MPC563CVR40-FR
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MPC563CVR40-FR.pdf
Description:
RISC MICROCONTROLLER, 32-BIT, FL
Comments
MPC563CVR40-FR Specifications
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Series:
MPC56xx
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Speed:
40MHz
Number of I/O:
16
Program Memory Size:
512KB (512K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.5V ~ 2.7V
Data Converters:
A/D 32x10b SAR
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)