Motorola MPC565CZP56
Part No.:
MPC565CZP56
Manufacturer:
Motorola
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MPC565CZP56.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 388PBGA
Comments
MPC565CZP56 Specifications
Manufacturer:
Motorola
Series:
MPC5xx
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Speed:
56MHz
Number of I/O:
56
Program Memory Size:
1MB (1M x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
36K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.5V ~ 2.7V
Data Converters:
A/D 40x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)