Sullins Connector Solutions MPSL-0125-10-DS-2GK
Part No.:
MPSL-0125-10-DS-2GK
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Category:
Edgeboard Connectors
Package:
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.125
Comments
MPSL-0125-10-DS-2GK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Card Type:
Non Specified - Dual Edge
Gender:
Female
Number of Positions/Bay/Row:
10
Number of Positions:
20
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Number of Rows:
2
Pitch:
0.125" (3.18mm)