Freescale Semiconductor MPXS3010VMM150
Part No.:
MPXS3010VMM150
Package:
257-LFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MPXS3010VMM150.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 257MAPBGA
Shipping
Inventory:398
Comments
MPXS3010VMM150 Specifications
Package/Case:
257-LFBGA
Core Processor:
e200z7d
Core Size:
32-Bit Dual-Core
Speed:
150MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
DMA, PWM, WDT
Number of I/O:
Program Memory Size:
1MB (1M x 8)
RAM Size:
256K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 22x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C