SCHURTER Inc. MSM30-NX00A10-SNCSNCNF-RIRGB024-Q0000-S
Part No.:
MSM30-NX00A10-SNCSNCNF-RIRGB024-Q0000-S
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MSM30-NX00A10-SNCSNCNF-RIRGB024-Q0000-S.pdf
Description:
MSM SERIES 30MM METAL LINE SWITC
Comments
MSM30-NX00A10-SNCSNCNF-RIRGB024-Q0000-S Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Series:
MSM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount, Front
Type:
Anti-Vandal, Illuminated
Circuit:
SPDT
Switch Function:
On-Mom
Current Rating (Amps):
100mA (DC)
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Round, Button, Flush
Actuator Marking:
No Marking
Color - Actuator/Cap:
Silver
Illumination Type, Color:
LED, Blue/Green/Red
Illumination Voltage (Nominal):
24 VDC
Termination Style:
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection:
IP40
Features:
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 30.10mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C