onsemi NCP551SN25T1
Part No.:
NCP551SN25T1
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.NCP551SN25T1.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 150MA 5TSOP
Comments
NCP551SN25T1 Specifications
Voltage - Input (Max):
12V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.22V @ 10mA
Current - Output:
150mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C