Insignis Technology Corporation NDS36PBA-16ET
Part No.:
NDS36PBA-16ET
Package:
54-TFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.NDS36PBA-16ET.pdf
Description:
IC DRAM 256MBIT LVTTL 54FBGA
Comments
NDS36PBA-16ET Specifications
Package/Case:
54-TFBGA
Packaging:
Tray
Clock Frequency:
166 MHz
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)