Insignis Technology Corporation NDS36PT5-16IT
Part No.:
NDS36PT5-16IT
Package:
54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.NDS36PT5-16IT.pdf
Comments
NDS36PT5-16IT Specifications
Series:
NDS36P
Package/Case:
Packaging:
Tray
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
12ns
Access Time:
5 ns
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)