IDEC NH1S-3100-10AA
Part No.:
NH1S-3100-10AA
Manufacturer:
IDEC
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.NH1S-3100-10AA.pdf
Description:
3-POLE, 10A CIRCUIT BREAKER
Comments
NH1S-3100-10AA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
IDEC
Series:
NH1S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V