Nisshinbo Micro Devices Inc. NJU7744F33-TE1
Part No.:
NJU7744F33-TE1
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.NJU7744F33-TE1.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Comments
NJU7744F33-TE1 Specifications
Voltage - Input (Max):
9V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.17V @ 60mA
Current - Output:
100mA
Protection Features:
Over Current, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C