Nisshinbo Micro Devices Inc. NJU7773F25-TE1#
Part No.:
NJU7773F25-TE1#
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.NJU7773F25-TE1#.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5
Comments
NJU7773F25-TE1# Specifications
Voltage - Input (Max):
9V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.28V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
65dB (1kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C