Taitien NNENCLJNNY-10.000000
Part No.:
NNENCLJNNY-10.000000
Manufacturer:
Taitien
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.NNENCLJNNY-10.000000.pdf
Description:
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ CMOS
Comments
NNENCLJNNY-10.000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taitien
Series:
NN
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
350mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.382" L x 0.295" W (9.70mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)