IDEC NRBM2100-F-10A-AA
Part No.:
NRBM2100-F-10A-AA
Manufacturer:
IDEC
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT PROTECTOR 10A
Comments
NRBM2100-F-10A-AA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
IDEC
Series:
NRBM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V