Taitien ODEMDLLTNF-100.000000
Part No.:
ODEMDLLTNF-100.000000
Manufacturer:
Taitien
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ODEMDLLTNF-100.000000.pdf
Description:
OSC XO 100MHZ 3.3V LVPECL SMD
Comments
ODEMDLLTNF-100.000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taitien
Series:
OD-M
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
110mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)