Connor Winfield OX9140S3-020.0M
Part No.:
OX9140S3-020.0M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.OX9140S3-020.0M.pdf
Description:
XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ LVCMOS
Comments
OX9140S3-020.0M Specifications
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.530" L x 0.355" W (13.47mm x 9.02mm)
Height - Seated (Max):
0.312" (7.92mm)