Microchip Technology PIC10F204-I/P
Part No.:
PIC10F204-I/P
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC10F204-I/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 384B FLASH 8DIP
Shipping
Inventory:743
Comments
PIC10F204-I/P Specifications
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
PIC® 10F
Speed:
4MHz
Number of I/O:
3
Program Memory Size:
384B (256 x 12)
RAM Size:
16 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)