Microchip Technology PIC10LF322-I/P
Part No.:
PIC10LF322-I/P
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC10LF322-I/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DIP
Shipping
Inventory:855
Comments
PIC10LF322-I/P Specifications
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
PIC® 10F
Speed:
16MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
3
Program Memory Size:
896B (512 x 14)
RAM Size:
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 3x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)