Microchip Technology PIC12F509-I/MC
Part No.:
PIC12F509-I/MC
Package:
8-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC12F509-I/MC.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8DFN
Shipping
Inventory:239
Comments
PIC12F509-I/MC Specifications
Package/Case:
8-VFDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 12F
Programmable:
Not Verified
Speed:
4MHz
Connectivity:
Peripherals:
POR, WDT
Number of I/O:
5
Program Memory Size:
1.5KB (1K x 12)
RAM Size:
41 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)