Microchip Technology PIC16C622T-20E/SS
Part No.:
PIC16C622T-20E/SS
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16C622T-20E/SS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP
Comments
PIC16C622T-20E/SS Specifications
Package/Case:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Number of I/O:
13
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
RAM Size:
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)