Microchip Technology PIC16C65B-20I/PQ
Part No.:
PIC16C65B-20I/PQ
Package:
44-QFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16C65B-20I/PQ.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP
Comments
PIC16C65B-20I/PQ Specifications
Package/Case:
44-QFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
7KB (4K x 14)
RAM Size:
192 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)