Microchip Technology PIC16C662-10/L
Part No.:
PIC16C662-10/L
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16C662-10/L.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC
Comments
PIC16C662-10/L Specifications
Package/Case:
44-LCC (J-Lead)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
10MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, WDT
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
7KB (4K x 14)
RAM Size:
176 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)