Microchip Technology PIC16F15323-E/ST
Part No.:
PIC16F15323-E/ST
Package:
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16F15323-E/ST.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP
Shipping
Inventory:864
Comments
PIC16F15323-E/ST Specifications
Package/Case:
Series:
PIC® XLP™ 16F
Speed:
32MHz
Number of I/O:
12
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
RAM Size:
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)