Microchip Technology PIC16F17124-I/7N
Part No.:
PIC16F17124-I/7N
Package:
16-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16F17124-I/7N.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16VQFN
Shipping
Inventory:900
Comments
PIC16F17124-I/7N Specifications
Package/Case:
16-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, RS-232, RS-485, SPI, UART/USART
Number of I/O:
11
Program Memory Size:
7KB (7K x 8)
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 29x12b; D/A 2x8b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)