Microchip Technology PIC16F18025-I/ST
Part No.:
PIC16F18025-I/ST
Package:
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16F18025-I/ST.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14TSSOP
Shipping
Inventory:834
Comments
PIC16F18025-I/ST Specifications
Package/Case:
Series:
PIC® 16F
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O:
12
Program Memory Size:
14KB (14K x 8)
EEPROM Size:
128 x 8
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b SAR; D/A 1x8b
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)