Microchip Technology PIC16F18115-I/MD
Part No.:
PIC16F18115-I/MD
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16F18115-I/MD.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 8DFN
Shipping
Inventory:562
Comments
PIC16F18115-I/MD Specifications
Package/Case:
8-VDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI
Number of I/O:
5
Program Memory Size:
14KB (14K x 8)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 17x12b; D/A 2x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)