Microchip Technology PIC16F18124-I/SL
Part No.:
PIC16F18124-I/SL
Package:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16F18124-I/SL.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC
Shipping
Inventory:780
Comments
PIC16F18124-I/SL Specifications
Package/Case:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
PIC® 16F
Programmable:
Not Verified
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, RS-232, RS-485, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
11
Program Memory Size:
7KB (7K x 8)
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 29x12b; D/A 2x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)