Microchip Technology PIC16F18324-E/SL
Part No.:
PIC16F18324-E/SL
Package:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16F18324-E/SL.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC
Comments
PIC16F18324-E/SL Specifications
Package/Case:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)
Speed:
32MHz
Number of I/O:
12
Program Memory Size:
7KB (4K x 14)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)