Microchip Technology PIC16LF15313-I/SN
Part No.:
PIC16LF15313-I/SN
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16LF15313-I/SN.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8SOIC
Shipping
Inventory:397
Comments
PIC16LF15313-I/SN Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
PIC® XLP™ 16F
Programmable:
Not Verified
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
6
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
EEPROM Size:
224 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 5x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)