Microchip Technology PIC16LF15323-I/SL
Part No.:
PIC16LF15323-I/SL
Package:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16LF15323-I/SL.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14SOIC
Shipping
Inventory:969
Comments
PIC16LF15323-I/SL Specifications
Package/Case:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
PIC® XLP™ 16F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O:
12
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
EEPROM Size:
224 x 8
RAM Size:
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)