Microchip Technology PIC16LF84-04I/P
Part No.:
PIC16LF84-04I/P
Package:
18-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC16LF84-04I/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18DIP
Comments
PIC16LF84-04I/P Specifications
Package/Case:
18-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tube
Programmable:
Verified
Speed:
4MHz
Connectivity:
Peripherals:
POR, WDT
Number of I/O:
13
Program Memory Size:
1.75KB (1K x 14)
EEPROM Size:
64 x 8
RAM Size:
68 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)