Microchip Technology PIC17C756A-33I/L
Part No.:
PIC17C756A-33I/L
Package:
68-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC17C756A-33I/L.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB OTP 68PLCC
Comments
PIC17C756A-33I/L Specifications
Package/Case:
68-LCC (J-Lead)
Speed:
33MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
50
Program Memory Size:
32KB (16K x 16)
RAM Size:
902 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 12x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)