Microchip Technology PIC18F1320-E/ML
Part No.:
PIC18F1320-E/ML
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18F1320-E/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN
Comments
PIC18F1320-E/ML Specifications
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Speed:
25MHz
Connectivity:
UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
16
Program Memory Size:
8KB (4K x 16)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 7x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)