Microchip Technology PIC18F2321-E/SP
Part No.:
PIC18F2321-E/SP
Package:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18F2321-E/SP.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SPDIP
Comments
PIC18F2321-E/SP Specifications
Package/Case:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
25MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
25
Program Memory Size:
8KB (4K x 16)
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 10x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)