Microchip Technology PIC18F24Q10-I/STX
Part No.:
PIC18F24Q10-I/STX
Package:
28-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18F24Q10-I/STX.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28VQFN
Shipping
Inventory:722
Comments
PIC18F24Q10-I/STX Specifications
Package/Case:
28-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® XLP™ 18Q, Functional Safety (FuSa)
Packaging:
Tube
Programmable:
Not Verified
Speed:
64MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
25
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 24x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)