Microchip Technology PIC18F25Q43-I/SO
Part No.:
PIC18F25Q43-I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18F25Q43-I/SO.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
Comments
PIC18F25Q43-I/SO Specifications
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PIC® XLP™ 18F
Packaging:
Tube
Programmable:
Not Verified
Speed:
64MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
25
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
EEPROM Size:
1K x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 24x12b; D/A 1x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)