Microchip Technology PIC18F45Q10-I/P
Part No.:
PIC18F45Q10-I/P
Package:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18F45Q10-I/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
Comments
PIC18F45Q10-I/P Specifications
Package/Case:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Series:
PIC® XLP™ 18Q, Functional Safety (FuSa)
Packaging:
Tube
Programmable:
Not Verified
Speed:
64MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
36
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
2.25K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 35x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)