Microchip Technology PIC18F6310-E/PT
Part No.:
PIC18F6310-E/PT
Package:
64-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18F6310-E/PT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 64TQFP
Comments
PIC18F6310-E/PT Specifications
Package/Case:
64-TQFP
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
25MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
54
Program Memory Size:
8KB (4K x 16)
RAM Size:
768 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 12x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)