Microchip Technology PIC18F67K90T-I/PT
Part No.:
PIC18F67K90T-I/PT
Package:
64-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18F67K90T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP
Comments
PIC18F67K90T-I/PT Specifications
Package/Case:
64-TQFP
Series:
PIC® XLP™ 18K
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Verified
Speed:
64MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
53
Program Memory Size:
128KB (64K x 16)
EEPROM Size:
1K x 8
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 16x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)