Microchip Technology PIC18F8410-I/PT
Part No.:
PIC18F8410-I/PT
Package:
80-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18F8410-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 80TQFP
Comments
PIC18F8410-I/PT Specifications
Package/Case:
80-TQFP
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tray
Programmable:
Verified
Speed:
40MHz
Connectivity:
EBI/EMI, I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
70
Program Memory Size:
16KB (8K x 16)
RAM Size:
768 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 12x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)