Microchip Technology PIC18F86K22T-I/PT
Part No.:
PIC18F86K22T-I/PT
Package:
80-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18F86K22T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP
Comments
PIC18F86K22T-I/PT Specifications
Package/Case:
80-TQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
64MHz
Connectivity:
EBI/EMI, I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
69
Program Memory Size:
64KB (32K x 16)
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 24x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)